Digitální distribuce roste

Gabe Newell byl časopisem Forbes (vychází i v Česku) zařazen na seznam nejbohatších lidí planety. V seznamu 1 226 dolarových miliardářů obsadil 854. místo (je tedy zhruba o šedesát míst před slovenským Čechem Andrejem Babišem a přibližně sto sedmdesát míst za Zdeňkem Bakalou, který patří k několika málo českým investorům investujícím do herního průmyslu – Gamescape a Warhorse studios).

I toto je určitě neklamný důkaz, že digitální distribuci se daří dobře. Nikdo neví, kolik je v ČR hráčů využívajících Steam. Po zhruba dvou letech jsme se ohlédli a zde je poměrně překvapivá statistika naší hry Numen: Contest of Heroes. Celá čtvrtina prodaných kopií v ČR byla prodána na portálu Steam; číslo je o to zajímavější, že se jedná o anglickou verzi hry. Jak je vidět z grafu, prodeje v kamenných obchodech zatím stále vládnou (zejména objemem tržeb, a to navzdory vysokým rabatům/maržím retailového „potravinového“ řetězce).

Vysvětlivky: vnitřní prstenec – podíly prodaných počtů kusů, vnější prstenec – podíly na obratu.

Naše cesta digitální distribuce se tedy jeví jako správná. Proto neváhejte a registrujte se na chystaném portálu digitální distribuce http://drmfree.cz.

Lukáš (CINEMAX)