Zelená se line záře, hoří, hoří, oheň, oheň…

Přátelé na Facebooku a moji followeři na Twitteru již vědí, že barva tohoto podzimu je jednoznačně zelená. Steam totiž spustil službu Greenlight. Již více než měsíc vás všechny „otravuju“ a nepřestanu s tím dokud Inquisitor nedostane od Valve zelenou. A víte proč? Důvod je jednoduchý, pro nezávislého vývojáře je Steam klíčový portál. Anglická verze hry Inquisitor je již více než měsíc v prodeji. Aktuálně je k dispozici na třech portálech: GoG, GamersGate a Desura. Mezi nimi hraje prim jednoznačně GoG.

Podle našich zkušeností a podle všech dostupných informací od ostatních vývojářů, bude graf po měsící na Steamu vypadat zhruba takto.

A to je ten důvod, proč vás budu i nadále žádat a prosit o podporu. Vždyť je to tak jednoduché, stačí se nalogovat na Steam a obětovat několik pár okamžiků a několik kliknutí. A když už budete v tom, tak podpořte i další české projekty. Kolekci tuzemských her naleznete na této adrese: Developed in the Czech Republic.

Inquisitor, Euro Truck Simulator 2 a Miner Wars 2081 jsou aktuálně v TOP100. Valve budou v pondělí 15. 10. schvalovat další tituly, tak hlasujte, retweetujte, řekněte kamarádům a držte palce. Hráčů, kteří v našich končinách používají Steam jsou desetitisíce, tak by to jít mohlo, ne?

Greenlight průběžně sleduji a zatím zájem vývojářů neustupuje. Každý týden přibývá více než 10 nových her. Minimálně polovina z nich jsou hry, které by si zasloužili zařazení do vydavatelského plánu Steamu. Pokud nemá dojít k další frustraci nezávislých vývojářů, měli by se v Valve zamyslet a zrychlit, protože po více než měsíci je schválených pouze 10 her (a zatím jen jedna z nich již vyšla) a to je sakra málo.

Lukáš (CINEMAX)